Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Rokker vnáší nový styl do oblečení pro motorkáře

Rokker vnáší nový styl do oblečení pro motorkáře

To, co před šesti lety začalo jako jediný model jeansových kalhot pro motorkáře vyrobených ze speciálního materiálu schoeller®-Dynatec a kvalitní italské jeansoviny, je dnešního dne etablovaná, uznávaná a respektovaná značka stylového moto oblečení. 

Motorkáři chtějí oslnit své okolí nejen nablýskaným strojem, ale také vzhledově propracovaným stylovým oblečením, které je současně bude chránit proti povětrnostním podmínkám a před následky případného pádu. THE ROKKER COMPANY rozpoznala tento trend a přináší nabídku jeansových kalhot ROKKER. 

Ušlechtilá jeansovina v kombinaci se švýcarským high-tech materiálem – to je tajemství jeansových kalhot ROKKER, které na první pohled vůbec nevypadají jako typické motorkářské oblečení,  neboť se vzhledově neliší od běžných jeansů a přesto poskytují motorkářům dokonalou ochranu.

Ambice THE ROKKER COMPANY však směřují mnohem výše. Dva modely jeansových kalhot jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího materiálu selvage. Snad několik slov na vysvětlenou pro ty, kterým tento pojem nic neříká: Selvage je jeansovina vyrobená na původních originálních tkalcovských stavech, ze které byly vyráběny roku 1853 legendární jeansy Leviho Strausse. Selvedge (takto je materiál nazýván ve Velké Británii), resp. selvage (podle názvosloví v USA) je druh jeansoviny s pevným netřepivým lemem, který vzniká při tkaní.  Látka vyrobená tímto tradičním nákladným způsobem je velice drahá, takže se s ní setkáme pouze u nejkvalitnějších značkových jeansů. Zesílený lem je při šití založen dovnitř a je viditelný pouze na rubové straně nohavic. 

Selvedge je odvozeno z anglického „self-edge“ a vyjadřuje, že tento na omak silnější a hrubší lem vzniká přirozeně při tkaní klasickým způsobem. Tento způsob tkaní je velice náročný a také spotřeba materiálu je vzhledem k hustotě tkaniny mnohem vyšší. Předností však je, že látka se netřepí, je velice pevná a odolná. 

Lem bývá ohraničen barevným – většinou červeným – vláknem (proto Red Selvage). Zkombinujte nejlépe se stylovou pánskou bundou!

Pavla Pešková