Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Parkoviště letiště Ruzyně nabízí uživatelům požadovaný komfort

Parkoviště letiště Ruzyně nabízí uživatelům požadovaný komfort

Parkování je obecně velký problém. Parkoviště letiště Ruzyněstejně tak jako jakékoliv další parkoviště poblíž pražského letiště, proto určitě ocení každý, kdo se chystá na dovolenou nebo služební cestu do zahraničí a marně přemýšlí, kde nechat auto. Asi každý řidič dá za pravdu tvrzení, že tím největším komfortem je doprava vlastním vozem. Člověk se nemusí na nikoho spoléhat a má jistotu, že se před cestou neobjeví nějaký zádrhel, například v podobě kamaráda, který najednou nedodrží to, co předtím slíbil. Sehnat někoho, kdo by vás byl ochotný odvést na letiště i v brzkou ranní hodinu, je navíc někdy opravdu umění.

PARKOVIŠTĚ LETIŠTĚ RUZYNĚ SKÝTÁ MNOHÉ VÝHODY

Pro mnoho lidí je proto právě parkoviště na letišti hned první volbou. Je třeba si přiznat, že má určitou výhodu oproti konkurenčním parkovištím – a tou je právě poloha. Ne každý se chce při cestě na letiště zbytečně zdržovat mezizastávkou na parkovišti a překládat věci, případně platit taxi službu na letiště. Volí proto tu nejsnazší, byť možná ne nejlevnější, cestu, kterou parkování na letišti bezesporu je.

RŮZNÉ VARIANTY

Mezi lidmi je velmi hojně rozšířené tvrzení, že je parkování na letištích povětšinou velmi předražené a vůbec se nevyplatí. To však není tak úplně pravda. Letiště je vhodnou variantou především pro ty, kterým nevadí připlatit si pár korun za to, že mohou své auto nechat stát přímo na letišti.

Stejně tak jako se liší potřeby jednotlivých klientů, liší se samozřejmě i varianty parkování, které si člověk na letišti může rezervovat. K dispozici je i parkování na několik minut zdarma, viz TENTO článek. V případě dlouhodobějšího stání jsou vám pak k dispozici hned čtyři možnosti. Je tedy jen na vás, jaký komfort sobě, potažmo svému autu, dopřejete. Ta nejzákladnější, tedy poněkud úsporná, varianta se nabízí spíše pro váš případný doprovod. Umožňuje totiž parkovat v krytém prostoru po dobu až 11 hodin. Hodí se tedy spíše pro někoho, kdo vás chce na letiště doprovodit a strávit s vámi čas do posledního možného okamžiku. Její využití ale možná najdou i ti, kteří se hodlají vrátit ze služební cesty ještě týž den a cestují, jak se lidově říká, pouze na otočku.

ZÁKLADNÍ VARIANTA I MOŽNOSTI PRO NÁROČNÉ

Další varianty vám naproti tomu poskytnou možnost dlouhodobého parkování po celou dobu vaší dovolené. I tady ale platí okřídlené rčení, že za určitý komfort je třeba si připlatit. A tak byste měli pečlivě zvážit, které z variant dáte přednost. K dispozici je samozřejmě ta cenově zdaleka nejvýhodnější, pro případ, že jedete na dovolenou s celou rodinou a nic jiného, než parkování auta vás nezajímá.

Připlatit si ale – v závislosti na vašich možnostech – můžete například za moderní kamerový systém i ostrahu, kryté parkoviště (v případě, že se nechcete obávat, jestli na vás u toho částečně krytého zbyde místo pod střechou) i za služby jako například dobití baterie, nebo úschovu cenností. Zejména poslední jmenovaná služba se zdá být příjemným bonusem. Nemusíte dlouze prohlížet auto a kontrolovat, jestli jste nechali doma opravdu všechny cennosti, ani přemýšlet, kam například schovat navigaci. Na letišti se o to postarají za vás. Možnostem parkování na letišti se dále blíže věnuje třeba TENTO  článek.

PARKOVIŠTĚ NA LETIŠTI NENÍ JEDINÉ MÍSTO, KDE MŮŽETE PŘI ODLETU ZAPARKOVAT, ROZHODNĚ JE ALE NEJPOHODLNĚJŠÍ

Je dobré na tomto místě zmínit, že parkoviště na letišti není jedinou možností, kde můžete vaše auto zaparkovat. Využít můžete také parkoviště u letiště. Pokud ale toužíte po parkování na letišti právě z důvodu komfortu, který nabízí jeho poloha, je třeba si přiznat, že lepší možnost nenajdete.

Pavla Pešková