Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Jak jsem si vybojovala salon krásy

Jak jsem si vybojovala salon krásy

 

Čau, jsem Jitka. Jsem šikovná kadeřnice, ale baví mne všechno, co se týká lidské vizáže. Nejradši mám, když za mnou přijde někdo, kdo si neví rady se svým účesem, oblékáním, prostě vším a chce poradit. A tak jsem se rozhodla založit si poradenský salon krásy.

 

Stálý pracovní poměr? Nesmysl!

„Ty ses zbláznila,“ reagovaly známé. „Víš co je to práce? A jak je nejistá?“ zdůrazňovaly mi. Jenže pro mě tohle není nic nového. Práce kadeřnice je hodně nejistá už dávno. Prakticky nikde vás nezaměstnají na stálý poměr.

 

Pronajmete si křeslo a jedete na sebe

Většinou si pronajmete křeslo v nějakém kadeřnickém saloně a jedete na svůj živnosťák. Takže jakápak jistota. Sice si člověk za ty roky vytvoří nějakou stálou klientelu, jenže spoléhat se na to taky nedá.

 

Nenaříkám, život plyne dál

Život jde dál, stačí, abyste působila v saloně na druhém konci města, a spousta zákaznic už nemá čas. Některé se vdají, odstěhují, rozvedou. Těch opravdu stálých zůstává hrstka. Ale nenaříkám, život jde dál. Jenže proč donekonečna jenom stříhat, když člověka baví i další věci?

 

Dcery mi drží palce

Rozhodla jsem se proto zariskovat a splnit si, po čem toužím. Manžel po mně nevyžaduje denně teplou večeři. Dcery, dvojčata, nedávno oslovily šestadvacáté narozeniny a už jsou samostatné. V mém podnikání mi drží palce a chtějí mi pomáhat.

 

Náš rodinný podnik startuje

Jedna z nich je taky šikovná kadeřnice, druhá je kosmetička a k tomu ovládá i manikúru a pedikúru. Sestra dělá výživovou poradkyni a teta je masérka. Daly jsme se dohromady a uvidíme, jak nám to půjde. Udělaly jsme si rodinné s.r.o.

 

Ráda poklábosím o čemkoliv

A protože si ženské o všem rády pokecají, rozhodla jsem se naše podnikatelské začátky popsat na tomhle blogu. Těším se hlavně na zpětnou vazbu. Takže pište, ráda s vámi poklábosím, ať už máte podobné, nebo úplně opačné zkušenosti.

Pavla Pešková