Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Noční košile s dlouhým rukávem je příjemný společník na spaní

Noční košile s dlouhým rukávem je příjemný společník na spaní

Noční košile s dlouhým rukávem dokáže v noci příjemně zahřát a ještě vypadat žensky.Co kdyby ve vaší ložnici nahradila na pár dnů vaše oblíbené pyžamo právě noční košile. Dlouhý rukáv by přitom měl být samozřejmostí. Uvidíte, že se vyspíte  stejně dobře a možná, že i zdravěji. Nikde vás nebude nic škrtit a díky střední nebo dlouhé délce, ani vyhrnovat. Prostě ideální kus oděvu pro chladnější dny. A  třeba se už nikdy k pyžamu nevrátíte.

Noční košile a dlouhý rukáv: skvělý kompromis, když chcete spát nahá, ale je vám zima i pod tlustou peřinou

S trochou nadsázky lze toto opravdu říci. Je vědecky podloženo, že nejzdravějším druhem spaní je takové, kdy na sobě nemáte zhola nic. A prosím neplést do toho sex.. Nejde totiž o erotickou stránku věci, ale spíše zdravotní. Aby si tělo správně odpočinulo, je potřeba, aby kardiovaskulárnímu a lymfatickému systému nic nestálo v cestě. A to se právě  velmi často stává tehdy, když na sobě máte pyžamo nebo dokonce spodní prádlo. Gumičky představují problém. Čím těsnější, tím větší překážka.  

Košile naopak poskytuje dost volnosti a prostoru pro správnou funkci obou systémů. Dlouhé rukávy vás ochrání před chladem a při správně zvolené délce, nikdo nepřijde na to, co pod košilkou máte, respektive nemáte. Tak proč to nezkusit? 

Věnujte pozornost materiálu 

Pro dobrý spánek je relaxace skvělá věc, která zklidní tělo i mysl. Existuje skutečně hodně možností, jak ji provádět. Ale nesmíte zapomínat, že v nočním prádle strávíte poměrně největší část z celého vašeho dne. A nejen to. Děláte v něm tu nejdůležitější činnost pro váš organismus – spíte v něm. A jaký  spánek bude, tak se budete ráno cítit. Je proto dobré věnovat čas správnému výběru střihu, ale i materiálu. 

  • Nejvhodnější jsou přírodní materiály – především bavlna. Saje, je příjemná na dotek a  vhodná ve všech ročních obdobích. Výhodou je také její široké rozšíření– není problém najít bavlněnou košilku v požadovaném stylu, barevnosti nebo délce. Většina prádla na spaní se dělá právě z ní. 
  • Umělý satén nebo hedvábný satén přenechte letním košilkám. Obojí má spíše chladivý účinek a v zimních měsících vás moc nezahřejí. 
  • Pokud chcete něco více pružného, než je čistá bavlna, pak zvolte košilku z bavlněného úpletu. Tedy bavlny s příměsí elastanu. Vlastnosti bavlny budou zachovány, ale košilka bude příjemně pružit, což oceníte hlavně v oblasti loktů. 

Tipy na výběr noční košile 

  • Pokud vás trápí širší boky, vyberte si košilku do půlky stehen. Tato délka opticky prodlouží vaše nohy a boky nebudou působit rušivě. 
  • Širší pas či větší břicho zamaskují košilky, které jsou pod prsy jakoby přestřižené a spodní část je díky tomu většinou do písmene A. Takovéto modely většinou pěkně sednou, zakryjí problematické části těla  a ještě vypadají hezky žensky, protože mívají větší dekolt. Existují i mnohé další návody a nápady, jak zamaskovat nežádoucí větší partie břicha. A nemusí se týkat jen oblečení, které nosíte na spaní.

Pyžamo a košile: věční rivalové nočního spánku

Mnoho žen nedá na pyžamo dopustit. Je pohodlné a snadné na oblečení. Přesto košili lze považovat pro lepšího společníka na spaní. Důvody?

  • Volnost – košile nikde netlačí a nikde neomezuje.
  • Široká dostupnost – jsou vyráběné v mnoha střizích, materiálech a barvách. Jistě každá žena si vybere tu svou oblíbenou. 
  • Sedne lépe než pyžamo – ač se to na první pohled nezdá, tak najít správně padnoucí pyžamo není úplně jednoduchá věc. Náctiletá dívka v pyžamu je standard, dvacetiletá při správném výběru může vypadat roztomile, ale čím je ručička hodin na pokročilejší úrovni, tím je výběr těžší. Málokterá žena ve zralých letech chce spát v úboru pro náctileté. 
  • Je ženská – správný výběr košile dokáže podtrhnout ženské křivky a mnoho zakrýt. A jako bonus se příjemně vyspíte.

Věděli jste, že existují i pánské verze nočních košil? Jsou dlouhé a mužům tak poskytují patřičný komfort. Koupily byste něco takového svému muži?

Pavla Pešková