Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Laserová epilace – přesvědčivé důvody, proč na ni (ne)jít

Laserová epilace – přesvědčivé důvody, proč na ni (ne)jít

Laserová epilace je hitem posledních let. Představa, že se rychle, bezbolestně a hlavně navždy zbavíte chloupků, je extrémně lákavá. Zní to skvěle, ale je tento typ epilace opravdu tak účinný a hodí se vůbec pro každého, nebo má omezení? Není to jen další marketingový trik?

Pokud máte pochybnosti a nechcete své těžce vydělané peníze investovat do něčeho, co nakonec ani nemusí fungovat, přečtěte si náš článek. V něm se dozvíte, jak epilace laserem funguje, pro koho je vhodná a kdo by na ni měl zapomenout.

Laserová epilace je moderní metoda, která ale není ideální pro všechny bez rozdílů

Lidé se začali holit již ve starověkém Egyptě. První holicí strojky v podobě jakou známe dnes vznikly před více než 100 lety. Doba pokročila, ale hladká pokožka zůstala v módě, a to nejen pro ženy, ale také pro řadu mužů. Dnes už se nemusíme spoléhat pouze na holicí strojek. Metod, jak se zbavit chloupků je celá řada.

Jak odstraňujeme chloupky v 21. století

  • Depilací žiletkami, holicími strojky a depilačními krémy
  • Epilací voskem, voskovými pásky, epilačními strojky a laserem

 

Pro zajímavost

Zatímco některé metody jsou zcela nové a revoluční, jiné jsme oprášili z dob dávno minulých. Možná už jste slyšeli o epilaci cukrovou pastou. Tato přírodní metoda je známá už po celá staletí a v Orientu a na Středním východě se používá aktivně dodnes. U nás si své příznivce teprve získává. Můžete ji absolvovat v kosmetickém salonu, nebo si cukrovou pastu pořídit a provést si epilaci sami. Pokud nevíte, jak na to, na internetu najdete skvělá instruktážní videa.

Nejméně bolestivá je epilace laserem

Všechny typy tradičních epilačních metod jsou bolestivé. Prožívání bolesti je sice značně individuální a ženy vnímají bolest jinak než muži. Nicméně o žádné tradiční epilační metodě nelze tvrdit, že je zcela bezbolestná. Pokud jste citliví na bolest, máte v zásadě jen tři možnosti: nechat chloupky růst, jak se jim zachce, zvolit některou z depilačních metod, nebo investovat do laserové epilace.

Epilace laserem je i pro velmi citlivé jedince snesitelnou procedurou. Většina lidí, ji hodnotí jako bezbolestnou. Citliví jedinci mohou pociťovat pálení, nebo mít nepříjemné pocity.

5 výhod laserové epilace

  1. Je to rychlé, komfortní a hlavně definitivní řešení.
  2. Výsledky se projeví již po prvním sezení (sezení je nutné opakovat v průměru 3 až 6 ×).
  3. Ošetření laserem nebolí.
  4. Má minimum kontraindikací.
  5. Je bezpečná.

Jste vhodným adeptem?

Laserová epilace se nedoporučuje lidem se stimulátory, implantáty, chronicky nemocným a osobám, které trpí akutním zánětem pokožky (je-li tento stav jen přechodný, po jeho úplném vyléčení zákroku nic nebrání).

Tato procedura není také vhodná pro osoby, které mají velmi světlé chloupky (bez pigmentu). V tomto konkrétním případě budete muset sáhnout po jiné epilační metodě.

Kolik stojí?

Celková cena zákroku se stanovuje individuálně. Záleží na tom, jak velkou oblast chcete s pomocí laseru ošetřit, kolik sezení budete muset absolvovat a také na službách a renomé konkrétní kliniky.

Tato moderní metoda není levná; připravte se, že vás vyjde na několik tisíc korun. Pro většinu lidí ale představuje definitivní řešení. Tím pádem nebudete muset investovat tolik peněz do procedur u kosmetičky ani do produktů a náčiní.

Laserová epilace funguje na jedničku a výsledek je definitivní

Až na pár výjimek je epilace laserem účinnou metodou s trvalým výsledkem.

Můžete odstranit ochlupení všude kde je potřeba, včetně klína a podpaží.

Epilace laserem je nákladnější procedura, která se vám však z dlouhodobého hlediska vyplatí.

Hlavní předností je vědomí, že budete mít vždy krásnou hladkou pokožku, aniž byste museli pořád myslet na holení.

Máte už tento zákrok za sebou? Jak jste spokojeni s výsledkem?

Podělte se s ostatními čtenáři o vaše osobní postřehy a tipy.

Pavla Pešková