Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Jak na krásné a pevné sexy nohy pro letní sezónu

Jak na krásné a pevné sexy nohy pro letní sezónu

Že nevypadáte jako modelka a už vůbec nemáte sexy nohy? Když nastudujete následující praktická doporučení, budou vaše nožky vypadat tak dobře, jak je to jen možné. Naučíte se, jak si udržíte hebku kůži, jak si tvarováním upravíte vzhled končetin a jak využijete i nehty a chodidla ve váš prospěch. 

Pečujte o kůži. Sexy nohy udrží ve formě i masáže

První tip, jak si zajistíte sexy nohy, přináší výsledky ihned. Spočívá v pravidelné vnější péči o pokožku, kterou můžete doplnit masážemi.

Ideální je zahájit pěstící kůru peelingem, abyste se zbavila šupinek a odumřelých buněk. Už tím bude kůže na dolních končetinách na omak mnohem hebčí. Následně ji vyživte přírodním, za studena lisovaným olejem, kde může být přidaný i vonný esenciální olej, který funguje jako aromaterapie. Olej si rozetřete po kůži a poté ho středně silnými masážními tahy vedenými od spoda nahoru postupně zapracujte do kůže. Tím stimulujete lymfatický oběh a sexy nohy se svůdnou kůží můžete mít každý den. 

Věnujte se posilování. Pěkný tvar dodají sexy nohám svaly. Důležitá je i správná chůze

Mají-li vaše nožky působit výstavně, neobejde se to bez cvičení. Funkční svaly vypadají sexy. Nohy mají díky nim top formu zvenku i zevnitř, jako byste nosila stahovací silonky. Existuje pestrá škála různých druhů pohybu, z nichž si můžete vybrat ty, které vás baví. Někdo rád tančí, jiný dává přednost chůzi. Jízda na kole je také perfektní a skvělé je i plavání. Jakýkoliv pravidelný pohyb vám zpevní a vytvaruje muskulaturu. Kromě toho rozproudí krev, minimalizuje otoky a zlepší celkové držení těla.

Posílení a protažení všech svalů včetně páteřních velmi ovlivní způsob, jak vypadáte při stání. Vyboulené ochablé břicho, povislý zadek a ohnutá záda působí stařeckým dojmem, zatímco rovná sošná figura evokuje zdravé mládí.

Dalším atributem sexy nohou je elegantní chůze. Když se naučíte klást chodidla do správné polohy, budete časem automaticky našlapovat pružně a elegantně.

Dbejte na vhodnou obuv, pedikúru a upravené nehty

Zvlášť v letních měsících využijte sexy nohy po celé délce včetně chodidel. Pravidelně obrušovaná kůže vám usnadní chůzi a cvičení, protože stání na mozolech bolí a nutí vás sedět. Pěstěné a nalakované nehty rovněž působí efektně. Dejte si ale pozor na přiměřenou délku. S přerostlými nehty se dá pohodlně chodit jen na boso nebo v sandálech. Do uzavřené obuvi už je musíte zkrátit, pokud si nechcete kupovat o číslo větší boty.

Co se sexy nohou týče, neváhejte investovat do kvalitních tenisek a balerínek s dostatečně širokou platformou. Věnujte také pozornost profilu obuvi, protože placaté boty, kde není místo na prsty, snese málokdo. Většině lidem to deformuje prsty a dělají se jim kuří oka.

Sexy je též epilace chloupků na nohou

Ženské sexy nohy si většina z nás představuje už několik tisíciletí bez chlupů. Proto využijte pokročilé metody, jak se zbavit porostu natrvalo. Najděte si kvalitní laserové pracoviště, kde vám naplánují sérii 5 až 6 procedur. Během jednotlivých sezení laser vždy zlikviduje kořínky právě rostoucích chloupků. Tím se zbavíte asi čtvrtiny celkového ochlupení. Zhruba po měsíci, jakmile vyraší nová generace, přijdete znovu, až dojde ke zničení i těch posledních chlupů a žádné další už vám nevyrostou. Do půl roku budete mít po starostech.

Když už kvůli sexy nohám posilujete, trénujete správnou chůzi, kupujete si pohodlné boty a nelitujete financí za laserovou epilaci, také byste měla logicky zvážit i vhodné jídlo. Podpoříte tím tvarování muskulatury, oddálíte stárnutí pokožky a navíc si ušetříte křečové žíly. Ideální je užívat superpotraviny, kde je celé spektrum nezbytných vitamínů, minerálů a enzymů v původním komplexu, jak ho sestavila matka příroda. Zvažte například šťávu z mladého ječmene, řasu chlorellu a podobné životabudiče, ať si udržíte sexy nohy po celý váš život.

Pavla Pešková