Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Permanentní make up; linky, které se nerozmažou. Proč se vyplatí trvalé líčení

Permanentní make up; linky, které se nerozmažou. Proč se vyplatí trvalé líčení

Jednou z nepříliš nákladných a přitom účinných metod, jak získat vytoužený vzhled, bývá permanentní make up. Linky, obočí, rty, tváře, to vše už umí profesionální kosmetické salony upravit tak, abyste se po dobu několika let o líčení nemuseli vůbec starat. Jak tento proces probíhá a co od toho očekávat? Tyto otázky zodpovídá následující článek. Pokud se o proceduře chcete dozvědět více, rovnou se pusťte do čtení.

Permanentní make up – linky na horní víčka

K tomu, abyste zvýraznili oči, není nic samořejmějšího než namalovat na horní víčko černou nebo hnědou kosmetickou tužkou linku. Avšak co když nevíte jak přesně na to, nebo není čas se tím každé ráno před cestou do práce zdržovat ? Pak je ideálním řešením nechat si ji na víčko “vytetovat”. Tuto linku je možné zhotovit v několik provedeních:

 

  1. Tečkování mezi řasami pro zvýraznění očí,
  2. Decentní tenká linka v řasách, která vytváří dojem hustých řas a vypadá přirozeně,
  3. Silnější linka pro dámy, co upřednostňují výraznější líčení.

 

Proč proceduru podstoupit?

Trvalé líčení má několik nesporných výhod. Tou nejdůležitější je skutečnost, že vám ušetří skutečně hodně času. Místo toho, abyste po ránu trávili řadu minut před zrcadlem v koupelně, stačí si jen opláchnout obličej, vyčistit zuby a vyrazit do práce. O permanentní make up se nemusíte prakticky vůbec starat, bude vám zdobit obličej bez práce po několik let.

 

Druhým důležitým benefitem je fakt, že v salonu vám tyto permanentní linky udělají naprosto perfektně. Určitě už se vám stalo, že vám při líčení, zvláště v rozespání po ránu, ujela ruka a linka byla rázem zkažená. V případě těch trvalých získáte naprosto bezchybné líčení, díky kterému budete vypadat stále skvěle.

Jak to funguje?

Permanentní make up funguje v podstatě stejně jako tetování. Nejprve se na požadovanou partii nanese vrstva speciálního přírodního pigmentu. Kvalita a složení této barvy je v dnešní době velice přísně kontrolována, takže nemusíte mít strach, že byste například přišli o zrak. Takto nanesené barvivo se pomocí jehly vpichuje do horní vrstvy pokožky, což zanechává na vašem víčku více či méně výraznou linku. Takto “vytetované” líčení vydrží zhruba čtyři roky pěkně výrazné. Poté začne postupně blednout, což ale vůbec nevadí. Naopak! Proporce obličeje se s věkem mění, pleť se povoluje, tvoří se vrásky, a tak je žádoucí, aby po několika letech byl permanentní make up aplikován znova.

Další možnosti trvalého líčení

Kromě očních linek je možné ve specializovaných kosmetických salonech podstoupit také aplikaci permanentního pigmentu do obočí tak, aby získalo pěkný symetrický tvar. Dále tímto barvivem profesionální kosmetičky dokáží hezky vytvarovat a vyplnit rty, jestliže s těmi vlastními nejste úplně spokojení. Odstín se vždy volí na základě vašeho typu pleti a rozhodně se vyplatí řídit se doporučením specialistky, u které budete zákrok absolvovat. Nerozhodujte se na základě toho, že se vám daný odstín líbil na někom jiném; není totiž jisté, že bude “sedět” také vám.

 

Tak základní informace o permanentním make upu již máte. Dočetli jste v čem spočívá princip aplikace trvalých očních linek. Zjistili jste, jaké výhody vám permanentní líčení přinese. A na závěr jste se dozvěděli, které další podobné zákroky je možné ve specializovaných salonech podstoupit. Jestli máte kuráž, už se stačí jen objednat na konzultaci!

A jaký typ líčení upřednostňujete vy? Otravuje vás ranní kosmetická rutina, nebo si ji užíváte a permanentní make up není nic, po čem by vaše srdce prahlo? Sdělte nám své dojmy v komentářích, jsme na ně velmi zvědaví!

Pavla Pešková