Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

5 zásad pro správné čištění pleti

5 zásad pro správné čištění pleti

Čištění pleti je krok, bez kterého se žádná kosmetická rutina neobejde. Jen tak je pokožka připravena absorbovat živiny, vitamíny a další prospěšné látky obsažené v pečujících produktech. Prozradíme jak na to, aby se z očisty nestal pro pleť očistec!

 

Nechte vaši pleť znovu se nadechnout

Její čištění neznamená jen smytí zbytků líčidel předtím, než půjdete spát. Na pokožce totiž kromě nich během dne ulpívá pot s malými krystalky soli, bakterie a prach, které ji pomalu dusí. To, že jí to není ani trochu příjemné, poznáte záhy, když vám to dá najevo rozšířenými póry, větším výskytem pupínků, zarudnutím nebo šupinatěním. Co s tím? Kvalitní čistící kosmetika a dodržování pár jednoduchých pravidel!

1. Chtějte specialistu

Nenechte se mýlit, rozhodně existují fantastické univerzální gely, pěny a pleťové vody vhodné pro všechny typy pleti. Pokud vyberete opravdu kvalitní kousek, své pleti se zavděčíte. Pravdou nicméně zůstává, že pokud ji tedy chcete vyjít maximálně vstříc, vyberte kosmetiku s ingrediencemi, které ji padnou jak ušité na míru. Tady je pár doporučení:

 

  • Pokožka náchylná k akné ocení protizánětlivé složky jako oxid zinečnatý či výtažky z aloe vera, skvěle působí i aktivní černé uhlí.

 

  • Citlivou pokožku můžete během čištění zklidnit vhodnými přísadami. Skvěle funguje opět aloe vera, ale i jíl a výtažky z okurky a růže. Snažte se držet textur, které jsou mléčné nebo krémové, pokud vám nevyhovuje ideálně olejový základ.

 

  • Zralou pleť potěší kosmetika s přidanou kyselinou hyaluronovou a konopným olejem, jenž zabraňuje buněčnému stárnutí. Zaměřte se také na přítomnost antioxidantů, například vitamínu C a E a výtažky z tzv. super foods.

 

2. Ranní detox nevynechávejte

Večerní čištění pleti je pro nás samozřejmostí, ale stejně tak automatická by měla být i ranní očista. Po probuzení pokožku jemně zbavíte nadbytečného mazu a potu, zároveň ji dopřejete příjemné osvěžení. Zrovna tak jako večer ji tímto připravíte na další produkty, které se o ni během dne postarají.

 

3. Šetrné k vám i k přírodě

Produkty určené k čištění pleti by měly cílit výhradně na zmíněné nečistoty, pot, bakterie a přebytečný kožní maz. Neměly by však být agresivní, aby zároveň s nimi neodstranily pro pokožku vlastní esenciální oleje nebo nenarušili její pH rovnováhu. Přírodní kosmetika na bázi tělu přirozených přísadách se o pleť postará maximálně účinně, přesto dostatečně delikátně. Navíc vás může těšit vědomí, že podpoříte značky, kterým ekologie, udržitelná výroba nebo práva zvířat nejsou lhostejná.

 

4. Horká voda vám dobrou službu neudělá

Je pravda, že pára dokáže otevřít póry, čímž pomůže hloubkovému čištění. Samotná horká voda vám ale spíše uškodí. Příliš vysoká teplota při oplachování obličeje totiž vede k jeho úplně zbytečnému vysušení. V tomto případě platí zlatá střední cesta.

 

5. Čistá a detoxikovaná pleť za 3… 2…1…

Pro poctivě vyčištěnou pokožku stačí napočítat do 3! Nevěříte?

 

  • Za prvé pleť odličte a zbavte viditelných nečistot na jejím povrchu. Odličovací vody nebo mléka si s tím s přehledem poradí.

 

  • V druhé fázi se zaměřte na hloubkové čištění. To si na starosti vezmou skvělé čistící pěny.

 

  • Ve finále zbývá už jen dočistit pleťovým tonikem.

 

Čištění pleti nemusí být nutně nuda! Vsaďte na takové produkty, které kromě toho zvládnou i něco navíc. Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel, být konstantní a pokožka se vám za projevenou péči odmění svěžím a projasněným lookem.

Čistíte pleť pravidelně dvakrát denně, nebo v tomto směru vaše kosmetické rituály trošku pokulhávají?

Pavla Pešková