Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

Jak nejlépe odstranit chloupky v obličeji?

Jak nejlépe odstranit chloupky v obličeji?

Pokud vás trápí nežádoucí ochlupení na obličeji, jistě se tento problém snažíte řešit pomocí depilace obličeje. Pro ty, které ještě neobjevily ten nejvhodnější způsob, jak se chloupků zbavit, přinášíme pár tipů. Některé jsou dočasné, jiné mají trvalejší charakter. Možností je široká škála od kosmetiky přes domácí depilaci až po profesionální služby na klinikách estetické medicíny. Stačí si vybrat. Jdeme na to!

Nadměrné ochlupení u žen?

I mezi ženami se najdou takové, které mají na těle prostě více chloupků než jejich vrstevnice či kamarádky. Tmavovlásky jsou na tom samozřejmě o dost hůře než ženy s přirozeně plavými vlasy. Brunetky jsou prostě v nevýhodě. Pokud se vám však zdá, že máte na těle a dokonce i na obličeji ochlupení ve větší míře, než se jeví jako přirozené, určitě pátrejte po příčině. Pokud nenajdete příčinu genetickou – mezi předky jsou více ochlupení lidé, pátrejte dál. Vliv na míru ochlupení mohou mít hormony; k řešení pomáhá například i antikoncepce. Dalším původcem může být také nesprávně fungující štítná žláza. Vyšetření na endokrinologii vám jistě napoví. Podporu růstu chloupků u žen mohou mít také léky na správnou funkci štítné žlázy. Vše tedy konzultujte s vaším lékařem.

Jak správně depilovat?

Důležité je, jaké chloupky budeme odstraňovat. Pokud se jedná o náhodné a jednotlivé chloupky, které se prostě občas (obzvláště po čtyřicítce) objeví, stačí na jejich odstranění použít pinzetu. Odstranění je však vždy jen na nějakou dobu, než chloupek znovu doroste. Jak ale účinně depilovat souvislý porost chloupků pod nosem nebo dokonce na tvářích?

  • Depilační cukrová pasta – tato jemná pasta, která se před nanesením nahřeje přesně na teplotu lidského těla, aby nepopálila, se po zaschnutí opatrně strhává a bere s sebou jemné chloupky. Ty zase po čase obnoví svůj porost a dorostou do původní délky.
  • Bělící krém – tento prostředek není depilační metodou, ale spíše metodou estetickou. Pokud nemáte chloupky příliš výrazné, dokáže je zesvětlit a tím nebudou zdaleka tolik vidět.
  • Depilační krém – podobně jako při depilaci na ostatních ochlupených částech těla tento krém naneseme a po konkrétní době působení seškrábneme špachtlí společně se změklými chloupky. Tato metoda ale může způsobovat zarůstání chloupků a také alergické reakce citlivé pokožky.
  • Voskové pásky – tato více či méně nepříjemná procedura skýtá podobné trápení jako ostatní vytrhávací metody. Hrozí podráždění pokožky a také budoucí zanícení v místě růstu chloupků. Výhodou je že chloupky vydrží o něco déle nerůst než při běžném holení.
  • Ošetření diodovým laserem- tento způsob se nám líbí a volíme jej pro jeho pohodlnost, profesionální péči a provedení. A také proto, že chloupky dokáže odstranit v podstatě na trvalo. Stačí několik návštěv specializovaného pracoviště – kliniky estetické medicíny – a po chloupcích již nebude vidu ani slechu. Diodový laser totiž dokáže svým cíleným působením zničit folikul chloupku, který poté již nemá z čeho růst a zaniká. Více sezení je potřeba, aby se takto v podstatě bezbolestně odstranily všechny chloupky v různých stádiích vývoje.
  • Depilátor na obličej do kapsy – tento sympatický přístroj trhá chloupky rychle, ale musíte u toho zatnout zuby, narovinu, bolí to. Výhodou je opravdu decentní velikost tak akorát do kabelky.

 

Depilace doma

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některý z domácích způsobů boje s chloupky, inspirujte se několika vychytávkami.

A jak jste na tom v boji s odstraňováním chloupků vy? Máte osvědčený způsob, jak se jich úspěšně zbavujete, nebo hledáte nějaké trvalejší řešení? Oslovil vás některý z našich tipů? Dejte nám vědět, jestli máte lepší řešení, které jsme ještě neobjevili!

Pavla Pešková