Close
Mon - Sat 8.00 - 18.00. Sunday CLOSED

ODDÁLENÍ EJAKULACE: EXISTUJE NEJMÉNĚ 7 OSVĚDČENÝCH ZPŮSOBŮ, KTERÝMI TOHO MŮŽETE DOSÁHNOUT – VÁŠ INTIMNÍ ŽIVOT SE VÝRAZNĚ ZLEPŠÍ!

ODDÁLENÍ EJAKULACE: EXISTUJE NEJMÉNĚ 7 OSVĚDČENÝCH ZPŮSOBŮ, KTERÝMI TOHO MŮŽETE DOSÁHNOUT – VÁŠ INTIMNÍ ŽIVOT SE VÝRAZNĚ ZLEPŠÍ!

Jak oddálit ejakulaci? Otázka, kterou si kladou miliony mužů po celém světě. A zpravidla nejen oni. Spolu s nimi se čím dál častěji pokoušejí o řešení problému s předčasným vyvrcholením svého protějšku také jejich partnerky. Jsou to totiž hlavně ony, koho příliš krátký milostný akt obvykle rozladí a to zejména v případě, kdy k takové situaci dochází více méně pravidelně. Citlivá spolupráce obou partnerů při hledání východiska z těchto potíží je pro zlepšení sexuálního života nesmírně důležitá. Pokud snad patříte k párům, které se s předčasnou ejakulací potýkají, začněte problém řešit společně. Způsobů, jimiž lze dosáhnout výrazného zlepšení, je naštěstí pro vás dostatek. Využijte toho a pokuste se do vašeho intimního života vnést tolik potřebnou harmonii.

Jak oddálit ejakulaci a zlepšit soužití partnerů

Kvalitní a veskrze harmonický milostný život je pro pohodové soužití partnerů důležitý. Možná důležitější, než si je celá řada z nás ochotna připustit. Problémy intimního rázu, k nimž kromě předčasné ejakulace patří například poruchy erekce, bolest při souloži nebo celkový pokles libida způsobený převážně věkem, mohou po nějaké době, nejsou-li uspokojivě vyřešeny, rozložit i jinak fungující vztah. Pokud se vám však podaří dosáhnout ve společném sexu výrazného zlepšení, obvykle se žádného definitivního krachu vašeho soužití obávat nemusíte. Abyste měli co největší šanci na úspěch, musíte spolu o problému začít hovořit co nejdříve. Ideálně hned, jakmile si uvědomíte, že není něco v pořádku. Příliš krátké milostné spojení způsobené předčasným výronem semene je rozhodně spolehlivým zabijákem sexu. To vám potvrdí každý odborník. Než se však pokusíte najít optimální řešení, kterým byste váš orgasmus dostali co nejvíce pod kontrolu, měli byste si ujasnit, jak vážné to s vámi vlastně je.

Délka milostného aktu je velmi individuální

Délka pohlavního styku je velice individuální záležitostí. Svou roli v tom, jak dlouho milostné spojení dvou lidí trvá, hraje mnoho faktorů. Je tu především vliv fyzické kondice, která obvykle souvisí s věkem. Dále akutní zdravotní potíže. A v neposlední řadě dlouhodobé, ale i momentální psychické rozpoložení člověka. Ať už jde o muže či o ženu, někomu může ke spokojenosti stačit třeba i jen pětiminutový sex. Jsou však také jedinci, kterým i půlhodinové milování připadá krátké. A ačkoliv je běžné, že každý z nás vnímá délku milostného aktu odlišně, nějaké minimální kritérium podložené vědeckými výzkumy přece jenom existuje.

Alespoň 3 minuty!

Ve většině odborných studií se uvádí, že se nejčastější délka soulože pohybuje okolo tří minut. Přestože něco takového zřejmě naprostou většinu žen nijak zvlášť neuspokojí, z medicínského hlediska je vše v naprostém pořádku. Ke kvalitnímu sexu údajně také přispívá to, když spolu během něj partneři komunikují. V takovém případě může být i poměrně krátké milování uspokojivé. A co když je milostný akt ještě kratší než uváděné tři minuty? Například spojení muže a ženy trvající méně než dvě minuty už může být určitým varováním, že není všechno tak, jak by mělo být. Pokud u muže dochází k výronu semene dokonce už po několika vteřinách od zavedení penisu do vagíny, problém je evidentní. A jestliže je „po všem“ ještě dříve, než k samotné souloži vůbec dojde, bez pomoci odborného lékaře se to většinou neobejde!

Svěřte se do rukou androloga!

Pokud jsou vaše potíže s předčasnou ejakulací vážnější a navíc mají i dlouhodobější charakter, nejlepší cestou vedoucí ke zlepšení bývá návštěva ordinace. Relativně novým medicínským oborem, který se zaměřuje primárně na pohlavní zdraví mužů, je tzv. andrologie. Specialisté věnující se tomuto odvětví medicíny řeší celou řadu specifických problémů. Poruchy erekce, zakřivení penisu, úbytek testosteronu, neplodnost a pochopitelně také předčasný výron semene, který ztrpčuje život téměř třetině mužské populace. Stačí jen sebrat odvahu a dojít si pro odbornou pomoc. Jsou tu však samozřejmě i jiné možnosti. Jaké?

7 způsobů, jimiž ejakulaci oddálíte

Přestože vám lékař zpravidla pomůže nejlépe, je pochopitelné, že mohou existovat důvody, které vám v návštěvě ordinace alespoň dočasně brání. Patří váš problém s předčasným vyvrcholením spíše do kategorie „mírnějších“? Dosahujete orgasmu po jedné či dvou minutách soulože? Zkuste vzít na pomoc některou z věcí, které se už mnoha mužům osvědčily. Na výběr máte z těchto sedmi řešení:

  • Kegelovy cviky – jsou metodou spočívající v pravidelném procvičování svalů pánevního dna. Díky jejich zlepšenému ovládání lze dostat vyvrcholení pod kontrolu.
  • Přerušovaná soulož – okamžik ejakulace zcela logicky oddálí.
  • Střídání poloh – prováděné několikrát během milování má v podstatě totožný efekt jako předešlá metoda.
  • Masturbace – může být rovněž řešením. Jestliže „uvolníte přetlak“ třeba půl hodiny před sexuálním stykem, předčasné ejakulace se pravděpodobně obávat nemusíte.
  • Pilulky – jsou považovány za velmi spolehlivé řešení. Díky své efektivitě a také s přihlédnutím k faktu, že jsou snadno k sehnání v řadě e-shopů, si přípravky jako Prejac nebo třeba Tadamix získávají stále více příznivců.
  • Speciální krémy – zajistí, že váš penis bude méně citlivý, což je celkem dobrý způsob, jímž lze výron semene oddálit.
  • Kondom – je-li vyroben tak, aby jeho stěny byly silnější než je běžné, obvykle způsobí, že se vrchol dostaví o něco později. Stačit to rozhodně může.

Hlavně dlouho neváhat!

O úspěšném řešení potíží s předčasnou ejakulací může rozhodovat celá řada faktorů. Jedno je však jisté. Neměli byste příliš dlouho otálet. Jakmile bude zřejmé, že se vás tato porucha zcela jednoznačně týká, jednejte! A jak jinak než v součinnosti s vaší partnerkou! Zda dáte rovnou přednost návštěvě specialisty nebo se pokusíte situaci zlepšit za pomoci některé z výše zmíněných metod, to už je čistě na vás. Nejdůležitější je konat!

Hledáte řešení svého problému z vlastní vůle nebo vás k tomu přiměla partnerka?

Pavla Pešková